Среќен роденден Моника!

Репрезентативката на Македонија, Моника Јанеска денеска слави роденден.

Ракометарката која имаше солидни настапи во квалификациите за баражот за СП е родена во 1993 година и таа денеска ќе го прослави својот 26 роденден.

Среќен роденден Моника!