Среќен роденден Гоце, Наташа, Игор…

На 12 февруари има поголем број на ракометари и ракометарки кои слават роденден, а повеќето од нив се од Македонија.

Актуелниот репрезентативец на Македонија и член на ЦСМ Букурешт, Гоце Георгиевски денеска ќе наполни 32 години.

Роденден слави и поранешната репрезентативка на Македонија и ракометарка која освојуваше титули со Кометал Ѓорче Петров и Металург, Наташа Младеновска. Таа полни 33 години

Уште еден поранешен репрезентативец на Македонија денеска има роденден, а се работи за Игор Павловски, кој полни 38 години.

Алексо Лембанов од Металург 2, пак, денеска го прославува 21 роденден.

Надвор од Македонија родендени имаат играчот на Барселона и репрезентативецот на Шпанија, Раул Ентрериос, кој ќе го прослави 38 роденден, како и Германката Јоеле Ноеми Арно, која го чува голот на Битигхајм. Таа денеска станува полнолетна.

Среќен роденден Наташа, Гоце, Игор, Алексо, Раул и Јоеле!