Ракометарките на Вардар голема поддршка за своите машки колеги (ФОТО)

СЕХА Ф4 турнирот е атракција сама по себе која предизвикува големо внимание помеѓу љубителите на ракометот. Вардаровте навивачи секако ќе го исполнат СЦ”Јане Сандански”, е меѓу нив има и познати ракометни лица кои ќе бидат посебна поддршка за ракометарите на Вардар.

Ракометарките на ЖРК Вардар, Сара Ристовска, Јована Саздовска и Марија Петровиќ веќе уживаат во атмосферата во пресрет на ракометниот спектакл, и секако ќе бидат голема поддршка за своите машки колеги на патот кон нова СЕХА титула.