РАДОСТА БЕШЕ ГОЛЕМА: Парондо заврши на рацете на навивачите! (ВИДЕО)

Вардар издржа се на реваншот во четврт-финалето на Лигата на шампионите, па и покрај поразот од 25-29 во Унгарија од Сегед, сепак „црвено-црните“ ќе играат на Ф4 турнирот во Келн.

По натпреварот, тренерот на Вардар, Роберто Пародно заврши на рацете на навивачите.

Погледнете…