Премиерот прв и честиташе: Се омажи поранешната репрезентативка Ива Стојковска (ФОТО)

Некогашната ракометарка на Еуростандард Ѓорче Петров, Кометал Ѓорче Петров и Вардар, како и на косовскиот Кастриоти – Ива Стојковска, се омажи за својот избраник, струмичанецот Даниел Пројковски.

Свадбената веселба се одржа во Струмица, каде беа присутни многу роднини и пријатели на Ива и Даниел, а беше присутен и премиерот на Македонија, Зоран Заев.