Последен пат со Вардар: Најдоброто од женската ЛШ на едно место (ВИДЕО)

Најдобрите моменти од минатата сезона во Лигата на шампионите ќе бидат последните на кои ќе бидат видени и ракометарки на Вардар, барем во следните неколку сезони.

Во топ 30 моментите од сезоната има неколку од ракометарките кои се изборија да се најдат на ова место со она што го правеа, а имаше многу потези кои заслужија да влезат во изборот.

За кои моменти се одлучија од ЕХФ, можете да погледнете во видеото во продолжение.