Пешевски за 24Ракомет ТВ: Штета што не издржавме до крај, среќата ни го сврте грбот (ВИДЕО)

Македонија ремизираше со Исланд, 24-24, но и со бод останува во игра за првото место и пласман на Европското првенство.

Пивотменот Жарко Пешевски жали за победата.

„Имавме одлична атмосфера во салата, навистина штета што не издржавме крај, но таков е спортот, некогаш среќата ќе ти го сврти грбот“, вели Пешевски за 24Ракомет ТВ.

Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…