Не е Вардар – Фуксе Берлин е, ама Милосављев пак решава натпревари! (ВИДЕО)

Man of the match Dejan Banda Milosavljev 15 saves in derby: Fuchse Berlin - Rhein Neckar Lowen 23:22! . . . LIQUI MOLY HBL #handball

Публикувахте от Stevan Stevanović в Неделя, 3 ноември 2019 г.

Поранешниот голман на Вардар, Дејан Милосављев оваа сезона ги браните боите на бундеслигашот Фуксе Берлин.

Иако многумина не веруваа дека ќе се избори за минутажа кај Хајнефетер и Цимер, сепак тој не само што го направи тоа, туку стана и прв голман.

Србинот беше клучен фактор на дуелот кој Фуксе Берлин го доби против Рајн Некар Левен со 23-22, забележа 15 одбрани, а последната беше за спас од израмнувачки погодок.

Погледнете…