Репрезентативка на Косово е првото засилување во Чаир

Откако завршија настапите во единствената сениорска конкуренција кај дамите, клубовите започнаа да се активираат на трансфер пазарот. Чаир е екипата која го скрши мразот и го претстави првото засилување за следната сезона, во која клубот ќе влезе со поголеми амбиции во однос на штотуку завршената сезона. Третопласираната екипа од Женската лига за следната сезона ќе … Продолжи со читање Репрезентативка на Косово е првото засилување во Чаир