Македонската снаа Алтхаус навиваше за ракометарите (ФОТО)

Машката репрезентација на Македонија со три бодови од двата натпревари против Исланд го заврши двомечот од квалификациите за пласман на Европското првенство.

На трибините во СЦ „Борис Трајковски“ беа присутни многу ракометари, ракометарки, ракометни работници, а меѓу нив беше и поранешната вардарка Ања Алтхаус.

Македонската снаа и нејзиниот сопруг беа меѓу најгласните поддржувачи на репрезентативците…