Лесно е кога голманот има очи и на тилот (ВИДЕО)

На натпреварот од шведскиот шампионат меѓу екипите на Гуиф и Иштад, за кој настапува легендарниот Ким Андерсон, имаше интересна ситуација.

Гостинскиот голман одбрани два шута на домаќините во серија, но при првата одбрана се заплетка во мрежата.

Откако топката повторно се одби кај домашниот тим, еден од ракометарите на Гуиф шутираше, но голманот на Иштад повторно одбрани иако беше свртен со грб кон противникот.

Погледнете ја двојната интервенција….