Ландин го најде лекот за Манасков (ВИДЕО)

Веспрем е поразен на домашен терен од бундеслигашот Кил со 31-37, а голема улога во победа на „зебрите“ имаше голманот Никлас Ландин.

Тој излезе како победник во поголем дел од дуелите со ракометарите на Давид Дејвис, а на два пати го запре и македонскиот репрезентативец Дејан Манасков.

Погледнете како…