И Американците знаеле ракомет – им дадоа гол со шрауба на Словенците и се чудеа (ВИДЕО)

Машката младинска репрезентација на САД им служи за поправање на гол разликата на другите селекции во групата на Мундијалот во Шпанија.

Американците делуваат како туристи во Виго, но сепак мора да биде одбележан еден нивни погодок на средбата против Словенија, што ја загубија со убедливи 43-16.

Погледнете го атрактивниот погодок, по кој цела клупа на САД не веруваше како тоа се случило…