Е. Работник против Млади Рудар за трофејот во Зеница

Екипата на Е. Работник вчера го совлада составот на Вогошча во полуфиналето на Меморијалниот турнир „Заим Кобилиќ“ во Зеница, а денеска од 18 часот ќе игра за трофејот против екипа од Хрватска.

Составот на Млади Рудар беше подобар во второто полуфинале против Челик и на тој начин успеа да се избори за место во битката за трофејот.

Ова значи дека составите од БиХ ќе се соочат во мечот за 3. позиција. Тоа ќе биде дуел меѓу Челик и Вогошча, додека победникот на ова натпревање ќе биде тим од Македонија или Хрватска.

Првиот меч денеска е од 16 часот, додека финалето во кое игра Е. Работник е закажано за 18 часот.