ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Шампионот Вардар денеска ќе се претстави пред битолчани

Откако вчера го одиграа мечот против тимот на Пролет ракометарите на Вардар денеска ќе ја одиграат и средбата против Еурофарм Работник која требаше да ја одиграат уште во 1. коло од плеј-офот. И двата тима тогаш беа зафатени со игри во Лигата на шампионите и Купот на ЕХФ, па затоа дури денеска ќе го одработат овој дуел.

Денеска има уште неколку средби, но уште бројот на натпревар е мал со оглед на тоа што ракометарите кои беа дел од квалификациите за ЕП се враќаат во клубовите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

18:00ч

БРНО – ХРАНИЦЕ (Чешка Екстра лига, плеј-аут)

18:30ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ВАРДАР (Македонија, Супер лига, плеј-оф)

ОДЕНЗЕ – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

ЧОБРИ ГЛОГОВ – КЕЛЦЕ (Полска Супер лига, плеј-оф)

19:15ч

ВАРБЕРГ – АИК (Шведска 1)

19:30ч

КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – БАЗЕЛ (Швајцарија 1, плеј-оф)

ПФАДИ ВИНТЕРТУР – КРИЕН (Швајцарија 1, плеј-оф)

19:45Ч

БЕРН – СТ. ГАЛЕН (Швајцарија 1, плеј-оф)

20:00ч

СУР – ТУН (Швајцарија 1, плеј-оф)

ХАПОЕЛ ПЕТАХ ТИКВА – МАКАБИ ХОЛОН (Израел 1)