ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Стартува финалната пресметка во Купот на ЕХФ

Натпреварите кои ќе се одиграат во Германија на теренот на Кил ќе донесат пресметка на која се очекува да падне одговорот кои две екипи сезонава ќе бидат за пехарот во Купот на ЕХФ. Двата меча кои денеска ќе бидат одиграни ќе донесат сигурно возбудувања, а јасно е дека нијанси ќе одлучуваат за прашањето околу тоа кој оди во финалето.

Холстебро е во подредена улога против домаќинот Кил, но секако ќе има свои шанси за изненадување, додека Фуксе Берлин ќе влезе како фаворит за победа во второто полуфинале против екипата на Порто.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:00ч

ЧЕЛЈАБИНСК – УФИМОЧКА УГНТУ (Русија Супер лига, плеј-аут)

15:00ч

ХАПОЕЛ АШДОД – МАКАБИ ЛЕ ЗИОН (Израел 1, плеј-оф)

15:30ч

СУНГУЛ – КАУСТИК (Русија Супер лига, плеј-аут)

17:00ч

ЛАДА ТОЉАТИ – РОСТОВ ДОН (Русија Супер лига, плеј-оф, жени)

17:30ч

ДИКЕН – РИХИМАЕН КОКС (Финска СМ лига, плеј-оф)

18:00ч

ПОЛВА – КЕРА (Естонија, Мејстер лига, плеј-оф)

ХОЛСТБРО – КИЛ (Куп на ЕХФ, полуфинале)

ОЛИМПИЈАКОС – АЕК (Грција 1, плеј-оф)

ЕГЕР – КОМЛО (Унгарија 1)

ЃЕР – МОСОНМАЃАРОВАР (Унгарија 1, жени0

КИШВАРДА – МТК БУДИМПЕШТА (Унгарија 1, жени)

18:30ч

ОБИЛИЌ – СПАРТАК ВОЈПУТ (Србија, Супер лига)

19:00ч

ГОРЕЊЕ – УР. ЛОКА (Словенија 1, плеј-оф)

ДОБОВА – ТРЕБЊЕ (Словенија 1, плеј-аут)

АЛПЛА ХАРД – В. ВИЕНА (Австрија 1, плеј-оф)

КОПЕНХАГЕН – ОДЕНЗЕ (Данска 1, плеј-оф, жени)

САЛА – НОВЕ ЗАМКИ (Словачка Екстра лига, плеј-оф)

19:15ч

ХАМ ВЕСТФАЛЕН – ЕМСДЕТЕН (Германија, Бундес лига 2)

20:00ч

Ј. ОРМОЖ – ДОЛ ТКИ ХРАСТНИК (Словенија 1, плеј-аут)

ПАРИЗ – СТ. АМАНД (Франција 1, жени, плеј-оф)

РАЈН ВИКИНГ – ХУТЕНБЕРГ (Германија, Бундес лига 2)

20:15ч

МАРИБОР – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1, плеј-оф)

20:30ч

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија Супер лига, плеј-аут)

20:45ч

КОЛДИНГ – ТОНДЕР (Данска 1)

ФУКСЕ БЕРЛИН – ПОРТО (Куп на ЕХФ, полуфинале)

21:30ч

СЕЛФОС – ХАУКАР (Исланд 1, плеј-оф)