ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Сиромашен ден, само седум меча на распоред

После богатиот викенд со натпревари денеска на терените низ Европа ќе има само седум меча. Ќе се одиграат во шест земји, но нема дерби средби.

Сепак, ова е само почеток на седмицата и како ќе одминува времето јасно е дека бројката на средби ќе се зголемува и ќе има можност да се проследат многу интересни дуели, а секако најголемите возбудувања ќе следуваат в сабота и недела кога Вардар игра против Веспрем, а Еурофарм Работник против Татабања.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:30ч

ЗНТУ ЗАС – ОДЕСА (Украина, Супер лига)

14:30ч

УЛФИМОЧКА – СУНГУЛ (Русија Супер лига)

19:30ч

ХАПОЕЛ КРИЈАТ – ХАПОЕЛ ЛЕ ЗОН (Израел 1)

20:00ч

НОРДСЈИЛАНД – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

20:15ч

СЕЛФОС – ИБВ ВЕСТМАНЕЈАР (Исланд 1)

20:30ч

ИР РЕЈКЈАВИК – ВАЛУР (Исланд 1)

ЉУБЉАНА – АЈДОВЧИНА (Словенија 2, жени)