ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пролет и Еурофарм Работник на суперлигашко надигрување

Дуелот кој денеска ќе биде одигран во Скопје меѓу Пролет и Еурофарм Работник ќе означи старт на 9. коло од Супер машката лига, а ова ќе биде пресметка за меѓусебно надигрување.

Веќе е јасно дека Еурофарм Работник не може до титулата, но затоа мора да се одработи добро до крајот и да се потврди 2. позиција. Гостите се фаворити и ова дефинитивно ќе биде интересен натпревар.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:15ч

ХАПОЕЛ АШДОД – МАКАБИ ЛЕ ЗИОН (Израел 1, плеј-оф)

16:00ч

ПЕРМ – САРАТОВ (Русија Супер лига)

16:30ч

ОЛИМПИЈАКОС – АЕК (Грција 1, плеј-оф)

17:00ч

ЗАГЛЕБИЕ – ЛУБЛИН (Полска, Супер лига, плеј-оф, жени)

18:00ч

НОВИ ПАЗАР – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија, Супер лига, плеј-оф)

ПАРТИЗАН – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија, Супер лига, плеј-оф)

ВОЈВОДИНА – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија, Супер лига, плеј-оф)

КОШАЛИН – КОБИРЖИЦЕ (Полска, Супер лига, плеј-оф, жени)

СТАВРОПОЛ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија Супер лига, плеј-оф)

18:45ч

СЛОГА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (Србија, Супер лига, плеј-аут)

19:00ч

КРКА – Ј. ОРМОЖ (Словенија 1, плеј-аут)

КИКИНДА – ОБИЛИЌ (Србија 1)

АНАИТАСУНА – ЛА РИОХА (Шпанија, Асобал)

ОДЕНЗЕ – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, плеј-оф, жени)

19:10ч

АЛИНГАС – САВЕХОФ (Шведска 1, плеј-оф)

19:30ч

ПРОЛЕТ – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (Македонија Супер лига, плеј-оф)

ДОРМАГЕН – РИМПАР (Германија Бундес лига 2)

ЕМСДЕТЕН – БАЛИНГЕН (Германија Бундес лига 2)

ЕСЕН – ФЕРНДОРФ (Германија Бундес лига 2)

ЛИБЕК ШВАРТАУ – ХАМБУРГ (Германија Бундес лига 2)

20:00ч

ХАГЕН – РАЈН ВИКИНГС (Германија Бундес лига 2)

20:15ч

ГВАРДИЈА ОПОЛЕ – КВИЖИН (Полска, Супер лига, плеј-оф)

21:00ч

АЛКОБЕНДАС – БЕРА БЕРА (Шпанија 1, жени)

ГРАН КАНАРИЈА – ПОРИЊО (Шпанија 1, жени)