ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Охриѓани во финале во Тузла, Еурофарм Работник се бори за финале во Добој

Три екипи од Македонија денеска ќе бидат активни на терените. Први на терен излагаат ракометарите на Охрид и на Металург. Охриѓани се во финалето на турнирот во Тузла и ќе се соочат со Орошази од Унгарија. Металург, пак, ќе ги одмери силите со Рамат Хашарон од Израел.

Што се однесува до Еурофарм Работник, овој тим денеска ќе игра со Пекинг Универзитет, а оваа средба се игра од 21 часот. Ова е последниот меч од разигрувањето во Добој и затоа може да се очекува Еурофарм Работник да нападне со сите сили за да дојде до победа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

АНТАЛИЈА – ГЕЗТЕПЕ (Пријателска средба)

15:30ч

СЛОБОДА ТУЗЛА – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Турнир во Тузла)

16:00ч

ПАРТИЗАН – НЕКСЕ (Пријателска средба)

17:30ч

ШАРТ – ВОЈВОДИНА (ТВ Турнир во Добој)

ЗАБЖЕ – ШЧЕЦИН (Пријателска средба)

18:00ч

ОХРИД – ОРОШАЗИ (Турнир во Тузла)

МЕТАЛУРГ – РАМАТ ХАШАРОН (Пријателска средба)

ВЕСПРЕМ – ДАБАС (Унгарија 1)

18:30ч

КОЛДИНГ – АЛБОРГ (Данска, Сантандер куп)

ХОРСЕНС – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска, Сантанедр куп, жени)

19:00ч

ПРОЛЕТ – РАДОВИШ (Пријателска средба)

19:15ч

СЛОГА ДОБОЈ – ЛУЦЕРН (ТВ турнир во Добој)

21:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ (ТВ Турнир во Добој)