ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Новиот шампион кај дамите чека крунисување во Автокоманда

Ракометарките на Металург денеска го пречекуваат составот на Стружанка во рамки на последното коло од Женската лига во кое се очекува само да ја потврдат титулата бидејќи за тоа им треба барем бод на последниот меч од сезоната против Стружанка.

Металург е фаворит на овој дуел и само големо изненадување може да го остави без титулата со оглед на тоа што во најголем дел од сезоната се наоѓаа на врвот на табелата.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

КЛУЖ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1, плеј-аут)

БАЈА МАРЕ – БАКАУ (Романија 1, плеј-аут)

СУЦЕАВА – БУЗАУ (Романија 1, плеј-аут)

17:00ч

КАРВИНА – ПЛЗЕН (Чешка Екстра лига, плеј-оф)

АЕРОПОС – ПАОК (Грција 1, плеј-оф)

ЧСМ ФОЧАНИ – ТЕМИШВАР (Романија 1, плеј-оф)

ПОТАИСА ТУРДА – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, плеј-оф)

СТЕАУА – БУКУРЕШТ (Романија 1, плеј-оф)

17:05ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – КОНСТАНЦА (Романија 1, плеј-оф)

17:15ч

ДИКЕН – РИХИМАЕН КОКС (Финска СМ лига, плеј-оф)

18:00ч

ПОЛВА СЕРВИТИ – ТАЛИН (Естонија Мејстер лига, плеј-оф)

ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК – АРКА ГДИЊА (Полска Супер лига, плеј-аут)

П. БИСТРИЦА – ТАТРАН ПРЕШОВ (Словачка Екстра лига, плеј-оф)

18:30ч

АЛБОРГ – БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ (Данска 1, плеј-оф)

КАЛИШ – ШЧЕЦИН (Полска Супер лига, плеј-аут)

ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН – СТАЛ МИЛЕЦ (Полска Супер лига, плеј-аут)

НОВЕ ЗАМКИ – САЛА (Словачка Екстра лига, плеј-оф)

19:00ч

ИВАНЧНА ГОРИЦА – ДОБОВА (Словенија 1, плеј-аут)

ДОЛ ТКИ ХРАСТНИК – КРКА (Словенија 1, плеј-аут)

ТРЕБЊЕ – Ј. ОРМОЖ (Словенија 1, плеј-аут)

МЕТАЛУРГ – СТРУЖАНКА (Македонија Супер лига, плеј-оф)

ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР (Македонија Супер лига, плеј-оф)

19:30ч

УР. ЛОКА – МАРИБОР (Словенија 1, плеј-оф)

ЦУГ – БРУЛ (Швајцарија 1, плеј-оф, жени)

20:00ч

ЕКС – СЕСОН (Франција 1)

ИСТР – ПОНТО (Франција 1)

КОПЕР – ГОРЕЊЕ (Словенија 1, плеј-оф)

20:15ч

ШАМБЕРИ – ТУЛУЗ (Франција 1)

ЦЕЛЈЕ – РИБНИЦА (Словенија 1, плеј-оф)

ВИСЛА ПЛОЦК – КЕЛЦЕ ((Полска Супер лига, плеј-оф)

20:30ч

ИВРИ – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)

ТРЕМБЛЕ – ДАНКЕРК (Франција 1)

ГОГ – СКЈЕРН (Данска 1, плеј-оф)

СЕЛФОС – ХАУКАР (Исланд 1, плеј-оф)

20:45ч

ПСЖ – НИМ (Франција 1)

22:00ч

ХОРТА – АРСЕНАЛ (Романија 1, плеј-оф)