ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија го завршува Мундијалот со нов дуел со Аргентина

Репрезентативците на Македонија во кадетска конкуренција денеска ќе го одиграат последниот натпревар на Светското првенство, а противник ќе биде селекцијата на Аргентина со која играа и во 1. коло и загубија со 20:23.

Денеска средбата почнува од 16:15 часот, таа е во битка за 13. место и е шанса за реванш за стартниот пораз на овој шампионат.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:30ч

САУДИСКА АРАБИЈА – СРБИЈА (СП за кадети)

КАНАДА – НИГЕРИЈА (СП за кадети)

11:45ч

ТАЈВАН – БАХРЕИН (СП за кадети)

ЧИЛЕ – БРАЗИЛ (СП за кадети)

14:00ч

НОРВЕШКА – ШВЕДСКА (СП за кадети)

СЛОВЕНИЈА – ТУНИС (СП за кадети)

16:15ч

ХРВАТСКА – ЈАПОНИЈА (СП за кадети)

АРГЕНТИНА – МАКЕДОНИЈА (СП за кадети)

18:30ч

ЕГИПЕТ – ИСЛАНД (СП за кадети)

УНГАРИЈА – ГЕРМАНИЈА (СП за кадети)

20:45ч

ФРАНЦИЈА – ПОРТУГАЛИЈА (СП за кадети)

ШПАНИЈА – ДАНСКА (СП за кадети)