ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Езерското дерби за финиш на сезоната

Меѓу натпреварите кои денеска ќе се одиграат е и едно дерби кое сезонава го има своето четврто издание. Екипата на Струга го пречекува составот на Охрид во рамки на претпоследното коло од плеј-аут лигата и тоа е меч за меѓусебен престиж.

Веќе е сосема извесно каков ќе биде финишот, па затоа останува денеска двете екипи да се надигруваат во обидот за подобар резултат.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

СПАРТАК – ГЕВГЕЛИЈА (Македонија, Женска лига, плеј-аут)

ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – ЦЕМС (Македонија, Женска лига, плеј-аут)

13:00ч

ВАРДАР – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Женска лига, плеј-аут)

15:00ч

ТУРИНГЕР – МЕЦИНГЕН (Куп на Германија, жени)

15:15ч

РИХИМАЕН КОКС – ДИКЕН (Финска 1, плеј-оф)

16:00ч

ВАРДАР ЈУНИОР – ПРИЛЕП (Македонија, Супер лига, плеј-аут)

17:00ч

АДЕМАР – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија Асобал)

АЛКОБЕНДАС – ВАЉАДОЛИД (Шпанија Асобал)

БИДАСОА ИРУН – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

ГРАЊОЛЕРС – СИНФИН (Шпанија Асобал)

ХУЕСКА – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – КАЊАС (Шпанија Асобал)

ТЕУКРО – БЕНИДОРМ (Шпанија Асобал)

АУЕ – НОРДХОРДН (Германија, Бундес лига 2)

17:30ч

БИТИГХАЈМ – ХАЛЕ НОЈШТАТ (Куп на Германија, жени)

18:00ч

СТРУГА – ОХРИД (Македонија, Супер лига, плеј-аут)

РУДАН ЛАБИН – ЗАМЕТ (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

ВАРАЖДИН – СЕСВЕТЕ (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

ХУТЕНБЕРГ – Н-ЛИБЕК (Германија, Бундес лига 2)

КЕЛЦЕ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига, плеј-оф)

БЕНФИКА – АКВА САНТАС (Португалија 1, плеј-оф)

ТАТРАН ПРЕШОВ – П. БИСТРИЦА (Словачка Екстра лига, плеј-оф)

САЛА – НОВЕ ЗАМКИ (Словечка Екстра лига, плеј-оф)

18:45ч

БРЕСТ – МЕЦ (Куп на Франција, жени)

19:00ч

РАДОВИШ – ГРК БОРЕЦ (Македонија, Супер лига, плеј-аут)

ДОБОВА – ДОЛ ТКИ ХРАСТНИК (Словенија 1, плеј-аут)

РУДАР КОСТОЛАЦ – МОКРА ГОРА (Србија, Супер лига, плеј-аут)

19:30ч

КОБУРГ – ХАМ (Германија, Бундес лига 2)

ВИЛЕЛМЗАФЕНЕР – ДЕСАУЕР (Германија, Бундес лига 2)

20:00ч

ШАМБЕРИ – ДАНКЕРК (Куп на Франција)

У. ЛОКА – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1, плеј-оф)

ИВАНЧНА ГОРИЦА – ТРЕБЊЕ (Словенија 1, плеј-аут)

БЕЛЕНЕНСЕС – МАДЕИРА (Португалија 1, плеј-оф)

20:20ч

КРЕМС – АЛПЛА ХАРД (Австрија 1, плеј-оф)

20:30ч

БИТИГХАЈМ – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

ГОРЕЊЕ – РИБНИЦА (Словенија 1, плеј-оф)

22:00ч

СПОРТИНГ – ПОРТО (Португалија 1, плеј-оф)