ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Димитриевски денеска ја предизвикува Барселона

Единствениот ракометар кој сезонава настапува во Асобал лигата во Шпанија, Дарко Димитриевски денеска со тимот на Синфин ја пречекува екипата на Барселона. Иако е јасно дека гостите се фаворити, сепак, ова ќе биде одличен предизвик за интернационалецот од Македонија и неговите колеги бидејќи ќе се соочат со силен ривал со кој нема да смеат да се опуштат во ниту еден момент.

Има уште неколку интересни средби, а на терен ќе бидат и Антиќ и Јовановска во првенството на Шведска, како и Митревски и Марковски во првенството на Романија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

ХАПОЕЛ АШДОД – ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН (Израел 1)

МАКАБИ АВИШАИ – МОЦКИН (Израел 1)

МАКАБИ ЛЕ ЗИОН – НЕС ЦИОНА (Израел 1)

МК БЕР ШЕВА – БНЕИ ХЕРЦЛИЈА (Израел 1)

МК ХОЛОН – ХАПОЕЛ РАМАТ ГАН (Израел 1)

РЕХОВОТ – ХАПОЕЛ КИРИЈАТ (Израел 1)

16:00ч

УНИРЕА СЛОБОЦИЈА – ДУНАРЕА БРАИЛА (Куп на Романија, жени)

16:30ч

ЗАЛАУ – БУЗАУ (Куп на Романија, жени)

БАКАУ – КОНСТАНЦА (Романија 1)

ТАРГУ МУРЕШ – КЛУЖ (Куп на Романија, жени)

17:45ч

ЛУБЛИН – ПОГОН ШЧЕЦИН (Полска Супер лига, жени)

19:00ч

СИНФИН – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)

ФЕРЛАХ – УНИОН ЛЕБЕН (Австрија 1, плеј-аут)

КА ТОР – ФРАМ (Исланд 1, жени)

БОДЕН – ХЕЈД (Шведска 1, жени)

Х 65 ХОР – СКУРУ (Шведска 1, жени)

КУНГАЛВС – ОНЕРЕД (Шведска 1, жени)

САВЕХОФ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1, жени)

СКАРА – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)

ХОВДЕ – ЛУГИ (Шведска 1, жени)

19:30ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – РАНДЕРС (Данска 2)

ОДЕНЗЕ – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 2)

СКИВ – СТОХОЛМ (Данска 2)

ПОТСИ – ХИК (Финска 1, плеј-аут)

20:00ч

РАЈН ВИКИНГС – ГРОСВАЛШТАТ (Германија, Бундес лига 2)

20:30ч

КАЕН – НАНСИ (Франција 2)

ШЕРБУР – ШАРТ (Франција 2)

ГРЕНОБЛ – КРЕТЕЈ (Франција 2)

ЛИМОЖ – ДИЖОН (Франција 2)

МАСИ ЕСОН – СТРАЗБУР (Франција 2)

НИЦА – СТ. МАРСЕЛ ВЕРНОН (Франција 2)

САРАН – СЕЛЕСТАТ (Франција 2)

ДИЖОН – СТ. АМАНД (Франција 1, жени)

21:00ч

ВАЉАДОЛИД – БЕРА БЕРА (Шпанија 1, жени)