ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Во центарот на вниманието полуфиналните дуели од ЕП за младинки

Во центарот на вниманието на ракометната јавност во текот на денешниот ден ќе бидат полуфиналните натпревари на Европското првенство за младинки во унгарскиот град Ѓер, како и неколку средби од Мундијалот за младинци во Шпанија.

Покрај полуфиналињата на ЕП се играат и натпреварите за пласман, додека на Светското младинско за мажи на програмата се средбите од третото коло од групната фаза.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

10:00
Исланд – Норвешка (СП младинци)
Нигерија – Јужна Кореа (СП младинци)

12:00
Аргентина – Данска(СП младинци)
Египет – Шведска (СП младинци)

13:00
Данска – Шпанија (ЕП младинки)
Словачка – Шведска (ЕП младинки)

14:00
Франција – Австралија (СП младинци)
Германија – Чиле (СП младинци)

15:30
Португалија – Словенија (ЕП младинки)
Романија – Франција (ЕП младинки)

16:30
Португалија – Косово (СП младинци)
Тунис – Јапонија (СП младинци)

18:00
Унгарија – Русија (ЕП младинки)
Германија – Црна Гора (ЕП младинки)

18:30
Хрватска – Унгарија (СП младинци)
Словенија – САД (СП младинци)

20:30
Холандија – Норвешка (ЕП младинки)
Австрија – Хрватска (ЕП младинки)
Бразил – Бахреин (СП младинци)

21:00
Шпанија – Србија (СП младинци)