ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Веспрем и Татабања се загреваат за гостувањата во Македонија

Екипите на Веспрем и на Татабања в сабота и в недела ќе гостуваат во Скопје и во Битола и ќе ги одмерат силите со Вардар и со Еурофарм Работник. Денеска тие имаат дуели од домашното првенство така што ќе дојдат со проверка на тешките гостувања.

Вардар против Веспрем ќе игра во 12. коло од групната фаза во Лигата на шампионите, додека Татабања против Еурофарм Работник игра во 2. коло од Купот на ЕХФ.

Кои се натпреварите кои денеска ќе бидат одиграни низ Европа можете да погледнете во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:30ч

ЛУЧ – ИЗЕВСК (Русија – Супер лига, жени)

17:00ч

ПИК СЕГЕД – МЕЗОКОВЕСДИ (Куп на Унгарија)

18:00ч

БАРСЕЛОНА – АТЛ. ВАЉАДОЛИД (Шпанија, Асобал)

ТАТАБАЊА – ЕГЕР (Унгарија 1)

ВЕСПРЕМ – БУДАКАЛАШ (Унгарија 1)

18:30ч

НЕС ЦИОНА – РАМАТ ХАШАРОН (Израел 1)

ЈЕЛЕНИЈА ГОРА – ЗАГЛЕБИЕ (Куп на Полска, жени)

19:00ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – ТОНДЕР (Данска 2)

БЈЕЛОВАР – ПОДРАВКА (Хрватска 1, жени)

19:30ч

ФРАМ – ИБВ (Исланд 1, жени)

АМСТЕРДАМ – ВЛУГ ЕН ЛЕНИГ (Холандија 1, жени)

20:00ч

ТУЛОН – НАНТ (Франција 1, жени)

20:15ч

ПЛЗЕН – КАРВИНА (Чешка, Екстра лига)

20:30ч

ХАУКАР – СЕЛФОС (Исланд 1, жени)

КОПАВОГС – КА ТОР (Исланд 1, жени)

ВАЛУР – СТЈАРНАН (Исланд 1, жени)

КВИНТУС – ДЕУРНИНГЕН (Холандија 1, жен)

20:45ч

ЛА РИОХА – ТЕУКРО (Шпанија, Асобал)