Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Бутел и Металург (ЛИНК)

Ракометарите на Бутел имаат шанса уште во првата сезона во суперлигашкото друштво да стигнат до одличен резултат.

Момците предводени од Игор Котевски доколку слават над тимот на Металург, ќе го обезбедат четвртото место, како и место во европските купови.

Натпреварот меѓу Бутел Скопје и Металург почнува во 19:30 часот во салата „Антон Димитров“, а може да го гледате на линкот подолу…