ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО: Сите натпревари од Суперлигата на едно место (ЛИНКОВИ)

Денеска се игра претпоследното коло од регуларниот дел од Суперлигата и многу дилеми околу патниците во плеј-оф ќе бидат решени.

Најинтересно би требало да биде на дуелот во Охрид, меѓу тимот предводен од Горан Андоновски и фаворизираниот Еурофарм Работник.

Возбудувања ќе има и на вториот меч покрај езерото. Во Струга, домашниот тим го пречекува составот на Пролет, додека Пелистер ќе биде гостин во својата сала против Прилеп.

Бутел гостува кај ослабениот Радовиш, а во последниот натпревар кој ќе се одигра во текот на утрешниот ден, Вардар Јуниор ќе освои нови бодови против Борец.

ЛИНКОВИ:

18:30 Прилеп – Пелистер

19:00 Струга – Пролет

19:00 Радовиш – Бутел Скопје

19:00 Охрид – Еурофарм Работник

18:00 Вардар Јуниор – Борец