Ги сруши сите закони: Го совлада голманот, а потоа топката застана на гол линијата (ВИДЕО)

За да постигнете гол на ракометен натпревар некогаш не е доволно само да бидете мајстор и вешт со топката. Некогаш е потребно и да имате малку среќа, а таа ракометарот во видеото подолу не го послужи.

Тој успеа да го надмудри голманот и да ја упати топката во небранетиот дел од голот. Сепак, топката заврши во стативата и застана на гол линијата.

Во ситуацијата среќата беше на страната на голманот. Погледнете!