“Бомбата” на Павловиќ за финале на ППД Загреб (ВИДЕО)

Хрватскиот шампион ППД Загреб успеа да се пласира во финалето на СЕХА Ф4 турнирот во Скопје. Главна фигура во триумфот на “лавовите” беше централниот бек Домагој Павловивиќ чиј проектил во последните триесетина секунди го однесе Загреб во неделната борба за СЕХА златото.
Покрај клучниот погодок кој беше негово дело, Павловиќ со седум голови од осум обиди беше најдобриот ракометар на теренот и вистински лидер на Загреб кон ново СЕХА финале во Скопје.

300x250

Голот на Павловиќ за финале на Загреб погледнете го во продолжение.