Абутовиќ за 24Ракомет: Жал ми е што си одам од Скопје…(ВИДЕО)

Следната сезона екипата на Вардар ќе остане без услугите на дефанзивецот Илија Абутовиќ. Српскиот репрезентативец е со најдолг престој во „црвено-црниот“ тим покрај капитенот Стоилов и дури по седум години ќе си замине од Скопје. Во изјавата за 24Ракомет, Абутовиќ вели дека ќе му недостига Скопје, но дека и без него Вардар ќе остане силен.

„Многу ми е жал што нема да играм догодина во Скопје, но таков е животот.“ – вели Абутовиќ.

Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот….