Tоп 30 одбрани во ЛШ: Сите голманки на Вардар се најдоа во изборот (ВИДЕО)

Најдобрите 30 одбрани за 2017 година во женската Лига на шампиони се најдоа на едно место, а таму се најдоа и сите голманки на Вардар. Иако сезонава во ЛШ бранат Амандин Лејно и Ина Суслина, сепак, во изборот е и Маиса Песоа која си замина за време на летото.

Со оглед на тоа што изборот е од почетокот на годината, а Песоа играше до јуни и таа е во овој избор како голман на Вардар така што може да се каже дека „црвено-црните“ имаат одлични голманки.

Можете само да уживате во гледањето на одличните одбрани од најдобрите голманки од Европа.