24РАКОМЕТ ТВ

Кликовац: Конечно експлодиравме! (ВИДЕО)

Вардар е причината поради која Ѓер повеќе не е фаворитот број 1 за освојување на Лигата на шампионките. Одличната одбрана надополнета со расположените Ина Суслина и Амандин Лејно им донесоа предност од плус шест пред…

Уште на загревање братска пресметка: Игор vs. Иван (ВИДЕО)

Загревањето на двата тима од полуфиналниот натпревар во регионалната лига е во тек, а уште на самиот почеток во пријателска атмосфера двете екипи се испробаа во шутирање пенали. Главниот збор го имаше „голманот“ Иван Карачиќ, додека…

Иван Карачиќ: Ќе се обидеме да ги изненадиме! (ВИДЕО)

Постариот брат на централниот бек на Вардар, Иван Карачиќ, со својот клуб Мешков Брест обезбеди пласман во полуфиналето на завршниот турнир од СЕХА лигата. Мешков заврши како трет во регуларниот дел од сезоната, а на свој…

Стоилов: Кој сака, нека дојде! (Видео)

Репрезентативниот пивот во екипата на Вардар, Стојаче Стоилов се вклопи во совршениот мозаик на вториот натпревар од осминафиналената фаза против екипата на Висла од Плоцк. По убедливата победа со 11 погодоци, Стоилов за 24Ракомет ТВ…

Карачиќ: Навистина не знам како може тука да се загуби, секоја чест на сите навивачи! (ВИДЕО)

Седум погодоци во инспиративната игра на ракометниот колектив Вардар беа доволни за Игор Карачиќ да ги поведе своите соиграчи во најзначајната победа оваа сезона. По натпреварот за 24Ракомет ТВ изјави:

Лазовиќ-Вaрлец за 24Ракомет ТВ: Зошто ние да не бидеме подобри од Ѓер ! (ВИДЕО)

“Составивме 10 минути добра игра и повторно паднавме” изјави Барбара Лазовиќ Варлец за 24Ракомет ТВ по натпреварот од Лигата на шампионките против Динамо Синара. Целосниот разговор со десниот бек на ЖРК Вардар можете да го…

Андреа Лекиќ за 24РАКОМЕТ ТВ: Го избравме тој пат, одиме преку Ѓер!(ВИДЕО)

Централниот бек на македонскиот шампион, Андреа Лекиќ по последниот натпревар од главната фаза во Лигата на шампионките, за 24Ракомет зборуваше за квалитетите на противникот, формата на Вардар и очекувањата од четвртфиналниот двомеч против актуелниот освојувач…