24РАКОМЕТ ТВ

Анита Горбиц: Одигравме како тим за разлика од Вардар кој играше индивидуално (ВИДЕО)

По отсуството од точно 329 дена од ракометниот терен, легендата на женскиот ракомет Анита Горбиц набрзо по раѓањето на синот Болдицар се врати во составот на Ѓер. Во кратката изјава за 24ракомет, една од најдобрите ракометни играчи…

Едуарда Аморим-Талеска ги поздрави фановите на македонски јазик (ВИДЕО)

По тешката повреда која ја одалечи минатата сезона од ракометниот терен, Едуарда Аморим-Талеска направи “кам-бек” во Лигата на Шампионите и стигна до првиот погодок во натпреварот одигран против Вардар. Одлични спомени ја врзуваат за Македонија, бидејќи…

Ангелов: Публиката беше наш осми играч! (ВИДЕО)

Јунакот на натпреварот меѓу Вардар и Рајн Некар Ловен, македонскиот репрезентативец Петар Ангелов, во второто полувреме блескаше меѓу „црвено-црните“ стативи. По натпреварот и освоените бодови, популарниот „Диви“ истакна дека изненадувањето на тренерот Јакобсен и промената…

Петерсон: Тешко е да ја задржиш концентрацијата сите шеесет минути со оваа одлична публика (ВИДЕО)

Најдобриот стрелец во екипата на Рајн Некар Ловен, десниот бек Александар Петерсон беше дел од оние стандардни првотимци кои тренерот Јакобсен одлучи да ги одмори на дуелот со Вардар. Искусниот исланѓанец сепак го сумираше овој…

Дибиров: Сите знаеме која е посакуваната цел, но има уште многу чекори до таму…(ВИДЕО)

Македонскиот првак ја забележа и четвртата победа во Лигата на шампионите, во Скопје падна еден од главните конкуренти за врвот на група Б, Рајн Некар Ловен. По натпреварот левото крило на македонскиот шампион Тимур Дибиров,…

БОМБАЧ: ЌЕ ДОЈДЕ ВАРДАР КАЈ НАС, ТАМУ ЌЕ ИМ ВРАТИМЕ ЗА ПОРАЗОТ! (ВИДЕО)

Словенечкиот репрезентативец Деан Бомбач е носител на играта во унгарскиот состав веќе неколку години. По одличната победа против Киелце, Пик Сегед во Скопје загуби од македонскиот шампион, а како централниот бек го виде овој натревар,…

ДУШЕБАЕВ:НАЈВАЖНО Е ШТО ДОЈДОВМЕ ДО ВАЖНА ПОБЕДА ПРОТИВ СИЛЕН ПРОТИВНИК (ВИДЕО)

По вчерашната победа над Пик Сегед од 27-23, вториот стрелец во вардаровиот состав, Алекс Душебаев е задоволен од важната победа над одличниот унгарски состав. За 24Ракомет ТВ, Шпанецот ги истакна своите импресии од вчерашниот натпревар…

Горбок: Би сакале нашиот осми играч, „Комитите“, да се вратат на трибините и да навиваат за нас

Рускиот репрезентативец Сергеј Горбок по натпреварот за 24Ракомет ТВ го искажа своето задоволство од натпреварот. Вардар иако не брилираше, го совлада незгодниот противник, а изостануваше и поддршката од најверните, Комитите. Погледнете ги размислувањата на Горбок…

Секси танц на репрезентативките на Норвешка (Видео)

Норвешка избори место во финалето на Европското првенство во ракомет на песок. Репрезентативките на Норвешка преку домаќинот обезбедија борба за титулата, а во текот на првенството по натпреварите кои ги освојуваа имаа свој ритуал. Пред…

Иван Јуриќ за 24Ракомет: Ако сакаш да бидеш најдобар мора да ги победиш сите!

Репрезентацијата на Хрватска ќе го игра петтото европско финале во ракомет на плажа. Украина повторно покажа дека е во врвот на ова натпреварување, а пенал-рулетот одлучи Хрватска да продолжи понатаму. Иван Јуричиќ беше најпрецизниот ракометар…