24РАКОМЕТ ТВ

Радичевиќ за 24Ракомет ТВ: Се вративме на вистински пат! (ВИДЕО)

Најпрецизната ракометарка на македонскиот шампион во дуелот со Крим Меркатор, Јованка Радичевиќ за 24Ракомет ТВ го даде своето видување за натпреварот и се осврна на моменталната форма по специфичната повреда од почетокот на сезоната… Фото:…

Шведската селекторка, Хеле Томсон ексклузивно за 24Ракомет: Игравме добар и брз ракомет, се надевам ќе го повториме тоа против Норвешка

Селекторот на репрезентацијата на Шведска, Данката Хеле Томсон пред најголемото искушение на турнирот со свое размислување за натпреварот и начинот на кој Шведска дојде во ситуација да се бори за медал..