24РАКОМЕТ ТВ

Георгиевски за 24Ракомет: Со Раул сè е поинаку, тој многу добро си ја знае работата (ВИДЕО)

Македонските репрезентативци веќе пристигнаа во главниот град на Хрватска и со нетпрение го очекуваат првиот натпревар против Словенија. Селекторот Раул Гонзалес на пат поведе 19 играчи, од кои 16 ќе добијат шанса на првиот дуел…

Евгениј Трефилов за 24 Ракомет ТВ: На вардарки им треба возбуда за круна во ЛШ (ВИДЕО)

Селекторот на Русија, Евгениј Трефилов веднаш после Светското првенство во Германија ја доби довербата за продолжување на неговата работа со националниот тим и тој останува на кормилото на „зборнаја“ која втор шампионат по ред заврши…

Немања Прибак за 24 Ракомет ТВ: Првиот меч на ЕП ќе биде нашиот патоказ (ВИДЕО)

Денешниот тренинг на репрезентацијата на Македонија мина со 19 ракометари, а останаа уште Филип Миркулоски и Филип Талески кои денеска го имаа последниот меч во Бундес лигата за да можат да бидат комплетни. Денеска пристигна…

Амандин Лејно за 24 Ракомет ТВ: Ве сакам сите, но сега морам да одам… (ВИДЕО)

После освоената круна на Мундијалот во Германија, Амандин Лејно зборуваше за 24 Ракомет ТВ, а имаше интересни коментари. Лејно беше една од најдобрите на теренот и секако клучната ракометарка во победата над Норвешка бидејќи во…

Изабел Гулден за 24 Ракомет ТВ: Загубивме многу во првото полувреме (ВИДЕО)

Шведска загуби во битката за бронзениот медал против Холандија, па заврши на 4. позиција. Селекцијата која што ја исфрли Македонија на патот кон Мундијалот на тој начин остана без медал. После средбата за 24 Ракомет…

Ивет Брох за 24 Ракомет ТВ: Горда сум на моите колешки, одиграа перфектно (ВИДЕО)

Холандија го освои бронзениот медал на Светското првенство во Германија, па после среброто пред две години сега има уште еден трофеј од светските собири. На дуелот против Шведска мораше да се игра без една од…

Изабел Гулден за 24 Ракомет ТВ: Вардар е одличен клуб, но Букурешт беше најдобра опција (ВИДЕО)

Репрезентативката на Шведска и среден бек на екипата на ЧСМ Букурешт, Изабел Гулден е ракометарка која во своите редови сакаат да ја имаат многу клубови. Таа во интервју за 24 Ракомет ТВ откри неколку интересни…

Катарина Булатовиќ за 24 Ракомет ТВ: Знам дека е супер во Вардар, но немаше сериозни преговори (ВИДЕО)

Десниот бек на репрезентацијата на Црна Гора и на Ростов Дон, Катарина Булатовиќ беше гостин на 24 Ракомет ТВ и коментираше за нејзиниот претстој во Русија. Таа е презадоволна од своите игри и од игрите…

Богдан Радивојевиќ за 24Ракомет ТВ: Подготвени сме за Вардар, но и Вардар за нас (ВИДЕО)

Десното крило на Рајн Некар од Србија, Богдан Радивојевиќ пред првиот од двата дуела против Вардар во една недела беше расположен. Исто како и неговите колеги на последниот тренинг пред пресметката во СЦ „Јане Сандански“…

Гонзалез за 24РАКОМЕТ ТВ: Во Македонија живеат со ракометот како во Шпанија со фудбалот

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез во интервју за 24Ракомет открива како дошол во Вардар, како реагирал на понудата, и дали верува дека со клубот ќе може да ја одбрани титулата со „црвено-црните“, Интервјуто со Раул…