24РАКОМЕТ ТВ

Блиц со Ацо Јоноски: Ракометарите откриваат кој е спанко, кој лутко, а кој шмекер (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија ужива во одличните моменти коишто предизвикаа бура од одушевување кај сите фанови. Одличните игри беа знак дека може да се очекува уште подобра игра во продолжение. 24 Ракомет ќе се обиде преку…

Блиц со Филип Талески: Ракометарите откриваат кој е спанко, кој лутко, а кој шмекер (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија ужива во одличните моменти коишто предизвикаа бура од одушевување кај сите фанови. Одличните игри беа знак дека може да се очекува уште подобра игра во продолжение. 24 Ракомет ќе се обиде преку…

Талески за 24Ракомет ТВ: Раул ќе подготви добра тактика за „неговите“ (ВИДЕО)

Македонија в недела ја стартува битката во главната фаза на ЕП, а противници ќе бидат Шпанија, Чешка и Данска. Нашите репрезентативци веќе тренираат во Вараждин. Како и во Загреб, и во овој град ќе ја…

Митревски за 24Ракомет ТВ: Шпанија секогаш е кандидат за медал, ама ние…(ВИДЕО)

Македонската репрезентација веќе втор ден се подготвува во Вараждин за следните три пресметки од главната фаза против Шпанија, Чешка и Данска. Голманот Никола Митревски брани одлично на овој шампионат. Тој вели дека трите дена пауза…

Јоновски за 24Ракомет ТВ: Со шпански систем против Шпанија (ВИДЕО)

Македонската репрезентација веќе втор ден се подготвува во Вараждин за следните три пресметки од главната фаза против Шпанија, Чешка и Данска. Нашата одбрана не може да се замисли без најискусниот Ацо Јоновски, кој имаше безброј…

Гонзалес за 24Ракомет ТВ: Кога атмосферата е како во Скопје, тогаш подобро се игра (ВИДЕО)

Македонската репрезентација веќе втор ден се подготвува во Вараждин, местото каде ќе бидат одиграни трите дуели од втората фаза на ЕП. Прв противник во групата ќе биде селекцијата на Шпанија, в недела на 21 јануари,…

Стојанче Стоилов за 24 Ракомет ТВ: Не сакам ништо да менуваме, вака сме супер (ВИДЕО)

Пивотот во репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов во моментов важи за еден од најдобрите пивоти во Европа и еден од оние што најтешко може да се чуваат. Тоа го потврдија и противничките ракометари, а тој…

Филип Лазаров за 24 Ракомет ТВ: Ќе бидам подготвен за дуелот против Шпанија

Левиот бек на репрезентацијата на Македонија, Филип Лазаров се чувствува подобро после повредата поради која не можеше да настапи на дуелот против Шпанија. Тој не доби дозвола од докторскиот тим, но сега се чувствува подобро,…

Како синоќа се славеше во Загреб: Нема големи и мали, има само Македонци (ВИДЕО)

Македонските навивачи имаа многу причини за да се радуваат на одличните резултати на репрезентацијата на Македонија во првиот круг на Европското првенство. Каква беше атмосферата за време на забавата може да се види и со…

Лазаров пред фановите: Јоноски е роден политичар, а шраубата на Столе беше стварно добра (ВИДЕО)

Пласманот во втората рунда на Европското првенство и освојувањето на првото место во групата Ц е одличен резултат за ракометарите коишто продолжуваат да го потврдуваат статусот на спортски херои во Македонија. Со оглед на тоа…