24РАКОМЕТ ТВ

Кирил Лазаров ЕКСКЛУЗИВНО за 24 ракомет: Овој медал го посветувам на мојот татко (ВИДЕО)

Одличната сезона во Лигата на Шампионите, шпанскиот гигант Барселона ја круниса со освојување на врвот во Европа. Иако пред себе имаа достоен противник, Шпанците успеаа да ја потврдат својата доминација со триумфот од  28-23 (14-10)…

Клара Волтеринг за 24 Ракомет: Велат дека имаат некое изненадување за нас, ќе видиме!

Германската интернационалка, Клара Волтеринг во изјавата за 24Ракомет истакна дека се подготвени за секое изненадување на македонскиот првак, шансите се подеднакви, а се надеваат дека ќе се борат за титулата.

Драгана Цвијиќ: Овој Вардар не е истиот тим од пред шест месеци! (ВИДЕО)

Пивотот на српската репрезентација и член на екипата на Будуќност, Драгана Цвијиќ, пред почетокот на Фајнл Фор турнирот се осврна на напредокот на македонскиот шампион и можноста за евентуално изненадување на овој турнир, на кој…

Кристина Неагу за 24Ракомет: Подготвени сме на сè! (ВИДЕО)

Пред почетокот на полуфиналниот ден во Лигата на шампионките, Кристина Неагу беше прогласена за најдобар лев бек за оваа сезона. Романската интернационалка во дресот на црногорскиот шампион подготвено го очекува дуелот со македонскиот првак, дуел…

Олга Акопјан: Среќни сме што ќе играме на финалниот турнир

Една од најдобрите руски ракометарки Олга Акопјан (поранешна Левина) во првата сезона по враќањето во ракометот успеа да стигне до финалниот турнир во Будимпешта. Задоволството од огромниот успех кој нејзината екипа го постигна со самото…

Мотивацијата на Вардарки на највисоко ниво! (ВИДЕО)

Во позитивна атмосфера Вардарки продолжија на првиот официјален ден од Ф4 викендот на Лигата на шампионките. Со оптимизам и желба за победа го започнаа дружењето со претставниците на медиумите, а видеото подолу само еден момент…

Јованка Радичевиќ за 24Ракомет ТВ: Големите трофеи и медали ги носи одбраната!(ВИДЕО)

Големиот борец во екипата на Вардар, репрезентативката на Црна Гора и поранешен член на Будуќност, Јованка Радичевиќ на денешната средба со медиумите, за 24 Ракомет ги сподели клучните елементи за успех на една екипа.

Ексклузивно интервју на Андреа Пенезиќ за 24Ракомет ТВ: Вардар ги има најдобрите ракометарки, имаме сè што ни треба!

Една од најконстантните ракометарки во редовите на ЖРК Вардар, лидер на хрватската репрезентација, Андреа Пенезиќ, во ексклузивното интервју за 24Ракомет открива како и поминува секојдневието во Македонија, зборува за желбата и мотивацијата да игра за…

Штрлек: Се надевам дека бучната публика нема да ни претставува проблем! (ВИДЕО)

Хрватскиот репрезентативец во редовите на полскиот шампион, Мануел Штрлек со комплименти за атмосферата во Скопје се надева на позитивен резултат од првиот четврт-финален натпревар. Во кратката изјава за 24Ракомет пред натпреварот го сподели своето мислење…