24РАКОМЕТ ТВ

Лекиќ за 24Ракомет ТВ: Во Будимпешта нема фаворити, 24 часа и сè е можно (ВИДЕО)

Една од ракометарките на Вардар која има веќе освоено европска титула во Лигата на шампионите, Андреа Лекиќ (со унгарскиот Ѓер пред пет сезони), ќе игра четврти пат со македонскиот првак на Ф4 турнирите во Будимпешта.…

Ачрук за 24Ракомет ТВ: Не е важно против кого играме, сакаме само да победуваме (ВИДЕО)

Една од најдобрите ракометарки на полската репрезентација Кинга Ачрук одигра добра сезона во дресот на Будуќност. По четвртата позиција на „фајнл фор“ турнирот минатата сезона, Арчук се надева дека нејзината екипа годинава ќе успее да…

Кањељас за 24Ракомет ТВ на македонски јазик: Ако играме како денес, можеме секого да победиме (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар за првпат во клупската и во македонската ракометна историја ќе играат на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Еден од најискусните во тимот, Жоан Канелјас, шести пат ќе игра во Келн, а…

Лејно за 24Ракомет ТВ: Го заслуживме пласманот на Ф4 и ќе се бориме да ја донесеме толку посакуваната титула (ВИДЕО)

Ракометарките на Вардар по четврти пат се пласираа на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, откако во четвртфиналниот двомеч беа подобри од данскиот претставник Митјиланд. По првата победа во Данска со 26:28, избраничките на Ирина…

Ристовска: На крајот од денот најважно е што сме на Ф4! (ВИДЕО)

Ракометарките на Вардар по четврти пат се пласираа на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, откако во четвртфиналниот двомеч беа подобри од данскиот претставник Митјиланд. По првата победа во Данска со 26:28, избраничките на Ирина…

Борозан за 24Ракомет ТВ: Од соиграчите го добив најдобриот роденденски подарок (ВИДЕО)

Македонскиот шампион Вардар триумфираше над Веспрем во финалето на регионалната СЕХА лига со резултат (26-21) . Бекот на „ црвено – црните“ , Вуко Борозан кој беше прогласен за најдобар лев бек на турнирот истакна…

Дибиров за 24Ракомет ТВ: За победа над Веспрем треба да дадете повеќе од 100% (ВИДЕО)

Македонскиот првак во интересен натпревар го совлада унгарскиот првак Веспрем и ја освои третата СЕХА титула. Во финалето на регионалната лига во спортскиот комплекс „Викторија“ во Брест, вардарци победија против Веспрем со конечен резултат  26-21…

Раул за 24Ракомет ТВ: Се исплати тринеделниот напор, горд сум на моите играчи (ВИДЕО)

Македонскиот првак во интересен натпревар го совлада унгарскиот првак Веспрем и ја освои третата СЕХА титула. Во финалето на регионалната лига во спортскиот комплекс „Викторија“ во Брест, вардарци победија против Веспрем со конечен резултат  26-21…

Душебаев за 24Ракомет ТВ: Знаевме дека ако не играме 100% ќе имаме многу проблеми(ВИДЕО)

Вардар со убедлива победа од 36-28 ја најави својата кандидатура за нов трофеј во СЕХА лигата. Македонскиот шампион лесно го мина ППД Загреб во полуфиналето на Ф4 викендот во Брест, а својот противник ќе го…

Михајловски за 24Ракомет ТВ: Нема место за трета екипа од Македонија во СЕХА (ВИДЕО)

Во просториите на хотелот Ермитраж во Брест се одржа редовното собрание на челниците на СЕХА Гаспром лигата. Веднаш по завршувањето пред новинарите главните поенти од состанокот ги презентираа претседателот на регионалното натпреварување, Михајло Михајловски заедно со членовите на управниот…