24РАКОМЕТ ТВ

Лејно за 24Ракомет ТВ: Го заслуживме пласманот на Ф4 и ќе се бориме да ја донесеме толку посакуваната титула (ВИДЕО)

Ракометарките на Вардар по четврти пат се пласираа на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, откако во четвртфиналниот двомеч беа подобри од данскиот претставник Митјиланд. По првата победа во Данска со 26:28, избраничките на Ирина…

Ристовска: На крајот од денот најважно е што сме на Ф4! (ВИДЕО)

Ракометарките на Вардар по четврти пат се пласираа на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, откако во четвртфиналниот двомеч беа подобри од данскиот претставник Митјиланд. По првата победа во Данска со 26:28, избраничките на Ирина…

Борозан за 24Ракомет ТВ: Од соиграчите го добив најдобриот роденденски подарок (ВИДЕО)

Македонскиот шампион Вардар триумфираше над Веспрем во финалето на регионалната СЕХА лига со резултат (26-21) . Бекот на „ црвено – црните“ , Вуко Борозан кој беше прогласен за најдобар лев бек на турнирот истакна…

Дибиров за 24Ракомет ТВ: За победа над Веспрем треба да дадете повеќе од 100% (ВИДЕО)

Македонскиот првак во интересен натпревар го совлада унгарскиот првак Веспрем и ја освои третата СЕХА титула. Во финалето на регионалната лига во спортскиот комплекс „Викторија“ во Брест, вардарци победија против Веспрем со конечен резултат  26-21…

Раул за 24Ракомет ТВ: Се исплати тринеделниот напор, горд сум на моите играчи (ВИДЕО)

Македонскиот првак во интересен натпревар го совлада унгарскиот првак Веспрем и ја освои третата СЕХА титула. Во финалето на регионалната лига во спортскиот комплекс „Викторија“ во Брест, вардарци победија против Веспрем со конечен резултат  26-21…

Душебаев за 24Ракомет ТВ: Знаевме дека ако не играме 100% ќе имаме многу проблеми(ВИДЕО)

Вардар со убедлива победа од 36-28 ја најави својата кандидатура за нов трофеј во СЕХА лигата. Македонскиот шампион лесно го мина ППД Загреб во полуфиналето на Ф4 викендот во Брест, а својот противник ќе го…

Михајловски за 24Ракомет ТВ: Нема место за трета екипа од Македонија во СЕХА (ВИДЕО)

Во просториите на хотелот Ермитраж во Брест се одржа редовното собрание на челниците на СЕХА Гаспром лигата. Веднаш по завршувањето пред новинарите главните поенти од состанокот ги презентираа претседателот на регионалното натпреварување, Михајло Михајловски заедно со членовите на управниот…

(ВИДЕО) Голужа со психолошки притисок: Вардар е фаворит, ние имаме други приоритети

Новиот тренер на ППД Загреб, Славко Голужа ќе има тешка задача во својот прв официјален дуел откако се врати на кормилото на хрватскиот шампион да му се спротивстави на македонскиот првак Вардар. Во полуфиналето на…

Јованка Радичевиќ за 24Ракомет ТВ: Кога играме квалитетно во одбрана, не е важен противникот (ВИДЕО)

Со вчерашната победа над Турингер, Вардар ја освои првата позиција во групата 1 во Лигата на Шампионите. Блескава партија прикажа Јованка Радичевиќ на теренот во „Јане Сандански“ која со 9те погодоци беше предводник на вардарките…

Лазовиќ за 24Ракомет ТВ: Ракометот е таков спорт, судиите може да имаат големо влијание (ВИДЕО)

По натпреварот меѓу Вардар и Будуќност, десниот бек на македонскиот шампион го сумираше првиот пораз во оваа сезона. Лошата игра во одбрана и пристапот на ракометарките се главната причина за поразот од 28-31.