24РАКОМЕТ ТВ

Зарабец за 24Ракомет ТВ: Пресудни беа нашите грешки и лесните голови на Вардар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци…

Жвижеј за 24ракомет ТВ: Тешко е да се вратиш од негатива против екипа како Вардар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци…

Песоа за 24Ракомет ТВ: Дојдов тука за повторно да ја освојам Лигата на Шампионите (ВИДЕО)

Македонскиот шампион вчера против Мец стигна до седмата последователна победа во Лигата на Шампионите. Вардарки имаа неизвесна завршница, но на крајот успеаа да стигнат до нови два поена со кои се зацврстија на првата позиција…

Лекиќ: Мец ни даде задача како да се подготвуваме за 3-2-1 одбрана (Видео)

Вардар одигра променлив натпревар, но на крајот и среќата беше на страна на македонскиот првак, па триумфираа со 23-21. Вардарки се свесни дека немаа одбрана за она што Мец го одигра против нив, па и…

Червар: Норвешка е фаворит, но ние најдобро играме против фаворитите! (ВИДЕО)

Македонија против Норвешка ќе се бори за својот најдобар досегашен пласман на Мундијалите. Иако пред стартот многумина скептици предвидуваа дека составот на Червар ќе игра во „Президент Куп“, сепак селекторот и ракометарите покажаа дека нивниот…