Лига на шампиони -Мажи-

Одиграни првите два натпревари од шестото коло на ВЕЛУКС ЕХФ ЛШ: Алингсас стигна до првата победа, Мотор Запорожје со важна победа се враќа од Шафхаузен

Вчера со натпреварите Алингсас-Бешикташ и Кадетен Шафхаузен-Мотор Запорожје стартуваше шестото коло на ВЕЛУКС ЕХФ Лигата…