Вести

Червар задоволен, Јусефинеџад нов ракометар на Металург: Среќен сум што ќе имам можност тука да ги реализирам своите ракометни амбиции!

Како што веќе објави 24Ракомет, изминатиов период во Скопје претстојуваше иранскиот репрезентативец Амин Јусефинеџад, а откако ги задоволи…