Вести

Дејан Периќ останува привремен селектор: Српската репрезентација ќе добие шпански шмек?!

Откако тренерот на македонскиот шампион Металург, Лино Червар го одбил Ракометниот сојуз на Србија (РСС) за позицијата селектор на сениорската репрезентација…