Вести

24Ракомет на ПОЛУВРЕМЕ со Борко Ристовски: Предизвикот да се игра во странство е многу поголем

Еден од најквалитетните голмани во поновата историја на Македонија, борец, морален столб на македонската репрезентација, пример за младите ракометни…

Започнува унгарската супер лига во женска конкуренција:Вац на Марија Штериова во првото коло против Мошонмаѓаровар

Денес започнува унгарската супер лига во женска конкуренција. Актуелниот бранител на титулата, Ѓер има потешка задача за разлика…