Вести

На чекор до конечната разврска во Суперлигата: Вардар ја освои двојната круна и го отвори патот на Зомимак до СЕХА лигата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар го завери првото место на табелата во македонскиот шампионат и со тоа ја потврди двојната круна оваа…