Вести

Додека другите репрезентации ги играа бараж дуелите за Светско првенство, Франција на заслужен одмор (ФОТО)

Европскиот и Олимписки првак во машка конкуренција, репрезентацијата на Франција, го искористи директниот пласман на Светското првенство и…