Вести

Уште една Македонка во Романија: Вицепрвакот Дунареа Браила ја претстави Марија Штериова

Македонската интернационалка Марија Штериова од наредната сезона ќе настапува во романскиот шампионат. Штериова потпиша договор со романскиот суперлигаш…