Author Archives: Влатко Мирчески

Утре започнуваат квалификациите од Лигата на Шампионките: Две ракометарки од Македонија ќе се борат за влез во најелитното европско натпреварување

Утре се играат квалификациите од ракометната Лига на Шампиони во женска конкуренција. Во квалификациите ќе…