Author Archives: тим 24ракомет

Шведската селекторка, Хеле Томсон ексклузивно за 24Ракомет: Игравме добар и брз ракомет, се надевам ќе го повториме тоа против Норвешка

Селекторот на репрезентацијата на Шведска, Данката Хеле Томсон пред најголемото искушение на турнирот со свое…