Џамбо Милиќ истрча како Јусеин Болт и спектакуларно го спаси својот гол (ВИДЕО)

Голманот на Вардар, Страхиња Милиќ-Џамбо имаше одлична интервенција на дуелот против Целје, која беше една од вкупно 14, колку што забележа за околу 40 минути игра на теренот.

Милиќ имаше одлична партија, а при најдобрата интервенција успеа да истрча од клупата за резерви до голманскиот простор и да биде побрз од својот колека, Урбан Лесјак кој биеше од својот простор во празниот гол на Вардар.

Се работеше за одлична брзина и дефинитивно, Џамбо Милиќ беше како Јусеин Болт при оваа акција.