Ја прекинаа театарската претстава за да ја прослават тутулата на Вардар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар вторпат во клупската историја ја освоија титулата во Лигата на шампионите, откако го победија Веспрем во финалниот натпревр.

Во истиот момент, кога Вардар стана првак на сцената на Театар Комедија се играше претствата Вардарски пастуви, а еден од актерите Атанас Атанасовски објави интересно видео.

Кога тој и неговите колеги, кои се навивачи на Вардар во претставата, го дознаа конечниот резултат од Келн почна да урлаат од радост на сред сцена и ја прекинаа, а потоа им се приклучи публиката.

Погледнете…