Ѕвездата на Вардар е една од „трите ѕвезди“ на колото (ВИДЕО)

Андреа Пенезиќ го предводеше нападот на Вардар со 8 голови на дуелот против Будуќност и беше најдобра ракометарка на теренот.

Со одличниот настап хрватската интернационалка, апсолутно заслужено се најде меѓу „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ заедно со  Ксенија Смитс од Мец и голманката на Ростов, Ана Седојкина.

Погледнете дел од потезите на трите ракометарки ТУКА